Менеджер По Продукту: Его Роль И Рекомендации Для Новичков

Продакт-менеджер налагоджує процеси комунікації в команді та має усі можливості для вирішення проблем розробки. Він ставить чіткі цілі проєкту, мотивує команду та визначає пріоритети робіт, аби прискорити процес виходу продукту на ринок. Продуктовий менеджер допомагає створити продукт, який найкращим чином буде відповідати потребам ринку та запитам користувачів. Понад те, він відповідає за стратегію розвитку продукту, яка допомагає бізнесу випередити конкурентів.

Продуктовий менеджер формулює чітке бачення продукту, формує стратегію його створення та розвитку. Ми з’ясували, що в зону відповідальності такого фахівця входить формування чіткої концепції продукту та ухвалення стратегічних рішень. Але важливість менеджера з продукту можна оцінити й з іншого боку – у розрізі питань, які він може вирішити на проєкті, або проблем, яких він допоможе уникнути.

Примеры Компаний С Вакансиями Продукта-менеджера

А в тих, що займаються замовленнями від інших компаній, частіше працюють проджект-менеджери. Саме через це чимало компаній реального сектору вже сьогодні формують внутрішні IT-підрозділи та шукають продуктових менеджерів у штат. Однак є й інший шлях – партнерство з зовнішньою IT-командою, що добре розуміється на продуктовому менеджменті. Найбільш професія менеджера з продукту затребувана в IT-сфері, де вона спочатку і з’явилася, але з часом таку посаду впроваджують і підприємства з інших галузей.

Дуже часто подібні проблеми накладаються одна на одну, тож продуктовий менеджер має виявляти неабияку гнучкість, лідерство та стресостійкість. Менеджери зазвичай звітують про ефективність використання ресурсів та бюджетів перед замовниками, акціонерами та https://wizardsdev.com/ будь-якими іншими стейкхолдерами. Продакт-менеджер стежить за трендами та змінами на ринку, вивчає конкурентів і аналізує їхні продукти. Це допомагає визначити перспективні напрямки розвитку та реалізувати у продукті унікальні переваги для споживачів.

У нашому портфоліо можна знайти десятки прикладів запуску успішних продуктів з нуля. Це індивідуальні рішення, створені під усі вимоги та запити наших клієнтів. Тож якщо вас цікавлять можливості створення або розвитку унікальних цифрових рішень, ви читаєте цей текст не дарма. Продакт-менеджер задає усьому проєкту єдиний вектор розвитку, слугує містком у комунікації між різними командами, а також у взаємодії зі стейкхолдерами. У цьому матеріалі ми поговоримо про те, хто такий product supervisor, визначимо його роль та обов’язки на проєкті. А головне – ви дізнаєтеся, яку користь може принести вашому бізнесу якісний продакт-менеджмент.

Її розмір залежить від досвіду фахівця, який обчислюється як у роках роботи, так і в кількості великих проєктів на рахунку менеджера. Також у розподілі зарплат задіяний географічний фактор (у столиці зарплата буде вищою), популярність і впливовість компанії, бюджет проєкту. Ми вже майже 25 років розробляємо інноваційні цифрові рішення для клієнтів зі сфер логістики, виробництва, девелопменту, eCommerce, медицини тощо. Наш продукт – це індивідуально розроблений корпоративний софт, мобільні та веб- додатки будь-якої складності, цифрові екосистеми тощо.

Junior Product Supervisor (mobile Apps, Intern)

Якщо цей сценарій дуже імовірний, то досвідчений фахівець має вже на старті зробити ставку на agile-підходи та врахувати усі можливі ризики. Досвід свідчить, що варто звертатися до фахівців, які мають багатий досвід створення та виведення успішних цифрових продуктів на ринок. Особливо цінним буде досвід подібного продакт-менеджменту у релевантній для вас галузі. Одним з найкращих рішень може стати звернення за консультацією до досвідченої IT-команди. За наявності концепції та PRD менеджер готує дорожню карту продукту, визначає пріоритети щодо функціонала та завдань, оцінює необхідні для проєкту ресурси, бюджети та строки. Якісне планування дозволяє прискорити темпи виходу продукту на ринок та підвищує його якість.

  • Продакт-менеджер налагоджує процеси комунікації в команді та має усі можливості для вирішення проблем розробки.
  • Водночас він забезпечує порозуміння розробників та стейкхолдерів продукту.
  • Крім того, продуктовий менеджер формує стратегічний план керування ризиками, аби врахувати будь-які проблеми та втрати.
  • Наш продукт – це індивідуально розроблений корпоративний софт, мобільні та веб- додатки будь-якої складності, цифрові екосистеми тощо.
  • Продуктовий менеджер моніторить контроль якості та дотримання усіх необхідних вимог для успішного запуску.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, Head of Product вакансії підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. В основному, продакти потрібні в тих компаніях, які випускають власний продукт.

Забезпечення Інтересів Користувачів

Ми вважаємо, що такий фахівець має бути обдарованим IT-підприємцем, аналітиком, маркетологом та дипломатом, що може довести проєкт спочатку до релізу, а потім і до комерційного успіху. На базі загальної концепції продукту менеджер визначає для нього ключові показники продуктивності (KPI). У PRD він детально визначає функціональність, дизайн, користувацький досвід та інші аспекти продукту.

Менеджер продукту

Продуктовий менеджер – це фахівець, який відповідає за успіх продукту. Він досліджує ринок, формує бачення продукту, визначає для нього KPI та вимоги, стратегічно керує його розробкою, виведенням на ринок та подальшим розвитком. Без продуктового менеджера сьогодні практично неможливо створити революційний продукт, який може “вистрілити” та відкрити для компанії цілком нові перспективи зростання.

Що Робить Продакт-менеджер

Якщо створення продуктів можна порівняти з вихованням дітей, то продакт-менеджер безумново відіграє в цьому процесі роль батька. Однак його батьківська турбота має бути раціональною, безпристрастною та економічно ефективною. Роль та обов’язки продуктових менеджерів у різних компаніях можуть суттєво відрізнятися, адже усі компанії мають власну специфіку роботи та створюють різні продукти. Усе залежить також і від етапу розвитку, на якому окремий проєкт перебуває зараз.

Для цього продуктовий менеджер у тісній співпраці з маркетологами аналізує стан та тренди ринку, вивчає рішення конкурентів, проводить дослідження запитів аудиторії, UX-дослідження тощо. Він також може проводити глибинні інтерв’ю з клієнтом чи користувачами, аби виявити неявні запити. Усе це дозволяє покращити концепцію продукту та створити по-справжньому цінне рішення. Продуктові менеджери – це фахівці з вкрай широкою сферою відповідальності, які здатні перетворити ідею для стартапу на успішний продукт. В різних компаніях можуть бути цілком різні уявлення щодо того, хто такий менеджер по продуктам.

При тому менеджера з продукту не варто плутати з проджект-менеджером. Продуктовий менеджмент відокремився в окрему IT-професію відносно нещодавно. Кількість подібних вакансій почала стрімко зростати 4-5 років тому. Загалом продакт-менеджер – це фахівець, що відповідає за створення, виведення на ринок та подальше просування продукту. У процесах проєктування дизайну, програмування та тестування продуктовий менеджер виступає як сполучна ланка для комунікації фахівців або відділів. Він може слідкувати за відповідністю робіт визначеній концепції продукту, моніторити використання ресурсів, вести документацію тощо.

Менеджер продукту

Продакт-менеджер — це людина, яка повністю контролює процес і несе відповідальність за створення нового продукту. Ще його називають продукт-менеджером, менеджером або директором із продукту, або просто продактом. Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов’язано з новинкою, починаючи з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи продакт-менеджером.

Продуктовий менеджер – це універсальний солдат, який працює на стику маркетингу, дизайну, програмування та бізнес-аналітики. Він визначає потреби аудиторії, взаємодіє з користувачами, розробниками та стейкхолдерами. В такого фахівця має бути стратегічне бачення продукту, а також лідерські якості, які допоможуть передати це бачення команді та “запалити” її. Менеджер визначає головну мету, цінність та функціонал продукту. Для цього він може проводити дослідження аудиторії, трендів ринку та специфіки бізнесу клієнта.

Деяким роботодавцям, наприклад, фармацевтичним, буде важливо, щоб у продакта була профільна освіта — глибокі знання про їхню продукцію. Продакт-менеджер активно залучається у процеси корпоративних досліджень та розробок, визначаючи для дослідницьких команд ключові напрямки пошуку, пріоритети, обмеження та критерії успіху. Менеджер безпосередньо зацікавлений у появі нових рішень та технологій, які можна комерціалізувати у продукті. Успішний продакт-менеджер – це обдарований підприємець, що може реалізувати прибутковий IT-продукт з мінімальними витратами ресурсів. Нижче ми назвемо найбільш типові обов’язки продуктового менеджера в IT-проєкті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *